obraz-menu1 obraz-menu2

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Wyniki imprez

Wielokrotne wyciskanie sztangi 60 kg i 30 kg

Kliknij aby powiększyć 10 grudnia rozegrane zostały zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi o wadze 60 kg – kategoria open mężczyzn, 30 kg - kategoria amator i 25 kg – kategoria open kobiet. Ta impreza zainaugurowała kolejną edycję Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności.

Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi 60 kg i 30 kg odbyły się w siłowni „Kuźnia”. Łącznie w zawodach wystartowało 21 zawodników i zawodniczek.

W kategorii open mężczyzn – gdzie wyciskano 60 kg klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: 1. Krzysztof Daniszewski (48 powtórzeń), 2. Krzysztof Różański (48 powtórzeń, przegrał wagą ciała), 3. Andrzej Barwiejuk (44 powtórzenia), 4.Rafał Malinowski (43 powtórzenia), 5. Paweł Kobus (42 powtórzenia), 6. Michał Puchalski (42 powtórzenia, przegrał wagą ciała), 7. Sylwester Tokarski (40 powtórzeń), 8. Rafał Nowaczuk (25 powtórzeń), 9. Mariusz Konopacki (23 powtórzenia)

W kategorii open kobiet ciężar 25 kg najwięcej razy wycisnęła Anna Zduniewicz (30 powtórzeń), drugie miejsce zajęła Kamila Radzikowska (2 powtórzenia).

W kategorii amator zawodnicy wyciskali 30 kg. Klasyfikacja końcowa: 1. Hubert Benes (82 powtórzenia), 2. Maciej Kalinowski (82 powtórzenia, przegrał wagą ciała), 3. Adrian Olszewski (76 powtórzeń), 4. Daniel Ruszkiewicz (74 powtórzenia), 5. Sebastian Sak (69 powtórzeń), 6. Karol Niewiarowski (63 powtórzenia), 7. Krzysztof Korneluk (59 powtórzeń), 8. Kamil Olendzki (57 powtórzeń), 9. Marek Niemywski (54 powtórzenia), 10. Dawid Jakowluk (42 powtórzenia).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, koszulki oraz nagrody w postaci odżywek.

Kolejne zawody ligi odbędą się już w 2017 roku.

Organizatorzy składają podziękowania właścicielom siemiatyckich siłowni Adamowi Stawieckiemu i Cezaremu Kudelskiemu (siłownia „Kuźnia”) za pomoc w organizacji i udostępnienie siłowni, sprzętu oraz ufundowanie koszulek dla zwycięzców oraz Leszkowi Łazowskiemu (Centrum Poprawy Kondycji Fizycznej „Lech Computers”) za ufundowanie nagród w postaci suplementów sportowych.