obraz-menu1 obraz-menu2

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Relacje z imprez

Mini triathlon siemiatycki 2015

22 sierpnia odbył się XXI. Mini Triatlon Siemiatycki. Podobnie jak przed rokiem pływanie odbywało się na zalewie nr 2 w Siemiatyczach a trasa rowerowa i biegowa przebiegały w lesie na tzw. cyplu. Organizatorem był MOSiR Siemiatycze oraz LKS Sprinter Siemiatycze. Na starcie stanęło w sumie 21 osób.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy i juniorki. Pokonać musieli 100 m pływania, 3 km jazdy rowerem górskim oraz 1,5 km biegu przełajowego. W kategorii chłopców zwyciężył Marcin Zaręba z Siemiatycz (czas 24,4), drugi był Gabriel Miłkowski z Siemiatycz (czas 26,1). W kategorii dziewcząt zwyciężyła Magdalena Mandziuk (czas 28,2) przed swoją siostrą Anną Mandziuk (czas 28,5) – obie zawodniczki z Białej Podlaskiej.

W kategorii open zawodnicy i zawodniczki musieli pokonać 200 m pływania, 5,3 km jazdy rowerem oraz 3 km biegu przełajowego. Wśród kobiet zwyciężyła Sandra Kowalczyk z Siemiatycz (czas 46,6). Drugie miejsce wywalczyła Marta Mandziuk (czas 51,1) z Białej Podlaskiej.

W kategorii mężczyzn klasyfikacja na mecie wyglądała następująco: 1. Adam Wakuluk z Siemiatycz (czas 33,3), 2. Mariusz Wowtoniuk z Bielska Podlaskiego (czas 34,1), 3. Kamil Wysocki z Siemiatycz (czas 37,4), 4. Daniel Wojtkowski z Siemiatycz (czas 38,1), 5. Przemysław Kamiński z Siemiatycz (czas 38,2), 6. Sławomir Bańbura z Rakowisk (czas 39,3), 7. Siergiej Yarashuk z Białorusi (czas 39,5), 8. Dariusz Duchnowski z Białej Podlaskiej (czas 40,1), 9. Mirosław Samosiuk z Siemiatycz (czas 40,40), 10. Marek Troc z Bielska Podlaskiego (czas 42,1), 11. Krzysztof Wróblewski z Warszawy (czas 43,0), 12. Andrzej Gliwa z Bielska Podlaskiego (czas 43,4), 13. Tarasij Ostrowierch z Hajnówki (czas 49,2), 14. Marek Mandziuk z Białej Podlaskiej (czas 51,1).

Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharami oraz otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i zegarków. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki.