obraz-menu1 obraz-menu2

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Relacje z imprez

Mini triathlon siemiatycki - 23.08.2014

Kliknij aby powiększyć 23 sierpnia odbył się XX. Mini Triatlon Siemiatycki. Jubileuszowa edycja odbyła się w troszkę zmienionej niż dotychczas formule. Tym razem pływanie odbywało się na zalewie nr 2 w Siemiatyczach a trasa rowerowa i biegowa przebiegały w lesie na tzw. cyplu. Organizatorem był MOSiR Siemiatycze oraz LKS Sprinter Siemiatycze.

Na starcie stanęło w sumie 22 osoby.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy i juniorki. Pokonać musieli 100 m pływania, 3 km jazdy rowerem górskim oraz 1,5 km biegu przełajowego. W kategorii chłopców zwyciężył Szymon Jakub Krawczuk (czas 23,32) z Hajnówki. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Magdalena Mandziuk (czas 27,48) przed swoją siostrą Anną Mandziuk (czas 27,48) – obie zawodniczki z Białej Podlaskiej.

W kategorii open zawodnicy i zawodniczki musieli pokonać 200 m pływania, 5,3 km jazdy rowerem oraz 3 km biegu przełajowego. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Świtalska (czas 40,17) z Siedlec. Drugie miejsce wywalczyła Julita Duchnowska (czas 43,31) z Białej Podlaskiej. Na najniższym stopniu podium stanęła Walentyna Gąsowka (czas 47,35) z Hajnówki. 4. miejsce zajęła Eugenia Artemiuk (czas 51,13)k z Hajnówki.

W kategorii mężczyzn klasyfikacja na mecie wyglądała następująco: 1. Eugeniusz Krawczuk (czas 34,45) z Hajnówki, 2. Bartłomiej Palczewski (czas 35,11) z Warszawy, 3. Mirosław Samosiuk (czas 38,04) z Siemiatycz, 4. Łukasz Dzierzkowski (czas 39,28) z Tarnobrzega, 5. Dariusz Duchnowski (czas 39,38) z Białej Podlaskiej, 6. Kamil Wysocki (czas 40,02) z Siemiatycz, 7. Marek Mandziuk (czas 41,23) z Białej Podlaskiej, 8. Daniel Wojtkowski (czas 41,27) z Siemiatycz, 9. Tarasij Ostrowierch (czas 41,43) z Hajnówki, 10. Dariusz Hordejuk (czas 45,44) z Białej Podlaskiej, 11. Jarosław Mioduszewski (czas 46,46) z Siemiatycz, 12 .Marek Janik (czas 48,48) z Białej Podlaskiej, 13. Jan Lemancewicz (czas 49,14) z Giżycka, 14. Aleksander Prokopiuk (czas 57,31) z Hajnówki.

Przyznano także puchary w klasyfikacji Siemiatyczanin. Na najwyższym stopniu podium stanął Mirosław Samosiuk, drugie miejsce wywalczył Kamil Wysocki a trzecie Daniel Wojtkowski. Organizatorzy wręczyli także wyróżnienia specjalne i otrzymały je rodziny Mandziuk, Krawczuk oraz Duchnowscy.

Zwycięzcy uhonorowani zostali ręcznie wykonanymi statuetkami (wykonawcą był Zenon Boguszewski) oraz otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i turystycznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki.