obraz-menu1 obraz-menu2

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Siemiatycze. Utworzony został 27 stycznia 1999 r. uchwałą Rady Miasta Siemiatycze Nr VII/28/99. Głównymi zadaniami MOSiRu są utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Siemiatycz. MOSiR jest gospodarzem obiektów sportowych oraz ponad 60 ha terenów zielonych oraz 2 zalewów wodnych.

Relacje z imprez

Armwrestling na Orliku

Kliknij aby powiększyć Pierwszy weekend wakacji MOSiR Siemiatycze rozpoczął mocnym uderzeniem. Pierwsza wakacyjna impreza odbyła się 29 czerwca na boisku Orlik. Tym razem okres wakacyjny zainaugurowany został zmaganiami w siłowaniu na rękę. Oprócz lokalnych uczestników w zawodach wystartował tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski (w kategorii junior do 90 kg, na prawą rękę) Marek Monachowicz z Bielska Podlaskiego.

Jak się można było spodziewać gość z Bielska Podlaskiego nie pozostawił złudzeń kto jest najsilniejszym uczestnikiem zawodów i pewnie wygrał kategorię powyżej 86 kg. Drugie miejsce w tej kategorii wagowej zajął Marcin Szwed, a trzeci był Daniel Siemianiuk.

W kategorii lżejszej – do 86 kg – pewnie zwyciężył wygrywając wszystkie walki Adam Trusiak. Drugie miejsce przypadło Adamowi Romanowskiemu a trzecie Łukaszowi Żero.

Ponadto wiele nieoficjalnych walk odbyło się już po zawodach. Trochę szkoda, że wszystkie te osoby nie spróbowały się w ramach imprezy sportowej. Może następnym razem będzie więcej odważnych.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz odżywki. Co warte podkreślenia zmaganiom siłaczy towarzyszyła dość liczna kibiców. Kolejne zawody w siłowaniu na rękę odbędą się w Siemiatyczach jesienią bieżącego roku. Jest więc sporo czasu na przygotowanie odpowiedniej formy.